Налаштування Wi-Fi роутера TP-Link TL-WR740 і TL-WR741ND

Спочатку Wi-Fi роутер необхідно підключити так, як це описано в інструкції користувача, що йде в комплекті.

Щоб налаштувати роутер, необхідно увійти в його меню. В адресній строчці інтернет браузера наберіть IP адресу роутера і натисніть Enter. IP адреса повинна бути вказана на задній панелі роутера або в інструкції користувача. В нашому випадку це 192.168.1.1. Якщо все налаштовано правильно, з’явиться форма входу в прошивку роутера.

Роурер TP-Link 740

Стандартний логін і пароль для нашого роутера вказаний в інструкції користувача: admin, admin. Вводимо і тиснемо вхід. Потрапляємо на головну сторінку меню роутера.

Роурер TP-Link 740

Для налаштування інтернету потрібно буде зателефонувати або написати системному адміністратору ТРК «Мрія» і вказати мак-адресу wan-порта. Його можна побачити на головній сторінці інтерфейсу роутера (обведено червоним).

Далі ми покажемо як налаштувати Wi-Fi роутер.

Зайдіть у вкладку Сеть->WAN.

Роурер TP-Link 740

Встановіть Тип WAN з'єднання: Динамічна IP-адреса. Ввівши налаштування як показано на попередньому малюнку і натиснувши кнопку «Сохранить» ми налаштували доступ до мережі інтернет для роутера. Далі налаштуємо DHCP службу, щоб вона видавала DNSи провайдера підключаємим до роутера пристроям і не тримала в себе кеш DNS. Цим ми застережемо роутер від завісанія із-за переповнення кешу. Перейдіть на вкладку DHCP і введіть Первинний DNS 10.10.100.2 і Вторинний DNS 213.174.11.2

Налаштування для технології DOCSIS будуть такі самі.

Роурер TP-Link 740

Коли роутер запропонує перезавантаження, рекомендуємо це зробити. В нашій практиці зустрічались моделі роутерів, в яких, якщо не зробити перезавантаження в момент появи відповідного повідомлення, то всі наступні налаштування просто-напросто не зберігались.Тому наша порада: кожен раз, коли роутер пропонує перезавантажитись – перезавантажуйте його!

Тепер потрібно захистити доступ до нашого інтернету через Wi-Fi паролем. Зайдіть у вкладку меню Беспроводной режим->Настройки беспроводного режима.

Роурер TP-Link 740

SSID – це назва мережі, яка буде відображатись при пошуку Wi-Fi мережі через мобільні пристрої. Називайте свою мережу так, щоб її легко можна було впізнати серед інших. В деяких місцях пристрої знаходять 20-30 мереж Wi-Fi.

Далі потрібно обрати регіон. Це важливий момент! Щоб Укрчастотнадзор не мав до Вас ніяких претензій, обирайте регіон Україна.

Натисніть кнопку Сохранить. Роутер повинен запропонувати перезавантажитись. Зробіть це.

Перейдіть на вкладку Беспроводной режим->Защита безпровідного режима. Вам необхідно знати який тип шифрування підтримує ваш мобільний пристрій. Якщо він відносно новий (5-6 років), то він повинен підтримувати тип шифрування WPA -PSK/WPA2-PSK. Цей тип шифрування самий захищений, включіть його.

Роурер TP-Link 740

Версию і шифрование ставимо в автоматичному режимі. Іноді, для китайських планшетів доводиться ставити тип шифрування AES.

PSK пароль – це і є пароль доступу до вашої безпровідної мережі інтернет. Пароль повинен бути не менше 8 символів. Якщо ви боїтесь, що вашу мережу можуть взломати хакери, використовуйте великі і маленькі літери англійського алфавіту і цифри. На приклад: sssН89smB. Такий пароль важко взломати, але він також важкий для запам’ятовування.

Натисніть кнопку Сохранить. Роутер повинен запропонувати перезавантажитись. Зробіть це.

Все, роутер налаштовано!